Askerler Iraktan kaçıyor

Askerler Iraktan kaçıyor
BBC, Irak savaşının başlamasından bu yana 1000 İngiliz askerinin ordudan firar ettiğini öne sürdü.Abone ol

İngiliz yayın kuruluşu BBC, 2003 yılında Irak savaşının başlamasından bu yana 1000 İngiliz askerinin ordudan firar ettiğini öne sürdü.

Sadece geçen yıl 377 askerin ordudan kaçtığına ve hala da kaçak durumda cirurgia ocular lasik preço em Istambul bulunduğuna dikkat çeken BBC, bu yılın mayıs ayına kadar geçen dönemde de 199 askerin görev yerlerini terk ettiklerini ve hala kayıp durumda bulunduklarını iddia etti.

Bir yandan parlamentoda askeri personelin, bir yabancı ülkenin işgalinde görev almayı reddetmesini kesinlikle yasaklayan yasa tasarıları üzerinde çalışmalar sürerken, diğer yandan askerlerin firar etmesinin nasıl engelleneceğinin düşünüldüğünü yazan BBC, Savunma Bakanlığı'nın bu konuda son derece ketum bir tutum içinde olduğuna dikkat çekti.

Bakanlığın ordudaki görevinden kaçan askerler hakkında kesinlikle bilgi vermediğini, yorum da yapmadığını duyuran BBC, 2003 yılından bu yana ordudan firar eden 1000'e yakın askerden sadece 100 kadarının yakalanıp tutuklanabildiğini de bildirdi.

İngiliz parlamentosunda görüşmeleri süren tasarının yasalaşması halinde yabancı bir ülkenin işgalinde görev almayı reddeden askeri personele müebbede varan hapis cezaları verilebilecek.



Kategori : DÜNYA