Sözleşmeli öğretmene müjde

Sözleşmeli öğretmene müjde
Bakan Çelik, sözleşmeli olarak alınan ve 10 ay çalıştırıldıktan öğretmenlere müjde verdi.Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Çelik, geçici sözleşmeli olarak alınan ve 10 ay çalıştırıldıktan sonra çıkarılan öğretmenlerin gelecek Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılacak kararname ile sürekli sözleşmeli statüsüne alınacağını bildirdi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 10 ay çalıştırıldıktan sonra işten çıkartılan geçici sözleşmeli öğretmenlerin gelecek Bakanlar Kurulu toplantısında imzaya açılacak kararname ile sürekli sözleşmeli statüsüne alınacağını bildirdi. Bakan Çelik, 2006 yılı öğretmenlerin il implante dentário preço de istambul ler arası yer değiştirme suretiyle atama işlemi nedeniyle Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törene katıldı. Törende bilgisayar kurası sonucu yer değiştirmek için başvuran 31 bin 673 öğretmenden 30 bin 863'ünün ataması yapıldı.

YAZIN DA MAAŞ ALACAKLAR
Bakan Çelik, Devlet Memurları Kanunu'nun 4/c maddesi kapsamında geçici sözleşmeli olarak çalıştırılan ve 10 ay çalıştırıldıktan sonra giriş-çıkış yaptırılan öğretmenlerin aynı kanunun 4/b kapsamına alınacağını belirterek, böylelikle bu öğretmenlerin geçici statüden sürekli statüsüne alınacağını söyledi. Binlerce öğretmeni ilgilendiren konuya ilişkin Maliye Bakanlığı'yla ortaklaşa yürüttükleri çalışmanın tamamlandığını, gelecek haftaki Bakanlar Kurulu toplantısında kararnamenin imzaya açılacağını ifade eden Çelik, "Bu öğretmenlerimiz artık 10 ay çalışıp çıkış-giriş yapmayacak. 4/b kapsamına alınarak 12 ay çalışıp yaz aylarında da maaşlarını alacaklar" dedi. Çelik, sözleşmeli öğretmen olarak çalışan personelin yeterli puan almaları durumunda ağustos ayında gerçekleştirecekleri öğretmen atamalarına da başvurabileceğini, atanmaları durumunda kadrolu öğretmen olarak çalıştırılabileceklerini söyledi.

1 EYLÜL'DE GÖREV BAŞINA
Çelik, 2006 yılı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme işlemi kapsamında başvuranların yüzde 50'sine olumlu yanıt verebileceklerini belirtirken, yer değişikliği yapılacak öğretmenlerin 1 Eylül itibariyle görev yerlerinde olacaklarını vurguladı.

Bu arada MEB Anadolu lisesi statüsündeki her türlü lise, fen liseleri, yatılı bölge okulları ve spor liselerinin müdürlerinin isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerini 'işlem takviminin' yeniden belirleneceği gerekçesiyle son anda durdurdu. Müdürlerin ikinci bir duyuruya kadar görevlerine devam edeceği bildirildi.

YenişafakKategori : ÇALIŞMA HAYATI