Sergen Yalçın 2. LİGDE

Sergen Yalçın 2. LİGDE
Beşiktaşlı Sergen Yalçın, İkinci Lig (B) Kategorisi Etimesgut Şekerspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.Abone ol

Beşiktaşlı Sergen Yalçın, bu sezon Üçüncü Lig'den, İkinci Lig (B)Kategorisi'ne yükselen Etimesgut Şekerspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
KC Group'un Ulus'taki merkezinde yapılan ve Etimesgut Şekerspor Kulübü Başkanı Hızır Demir ile başkan yardımcısı Tahir Elbarlar'ın hazır bulunduğu törende, Sergen 3 yıllık sözleşmeye im za attı.

Sergen'in 500 bin YTL, maç başına ise 15 bin YTL'ye anlaştığı bildirildi. Sergen, Etimesgut Şekerspor'u Turkcell Süper Ligi'ne çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, ''Başkanla yaptığım görüşmede projeleri
aklıma yattığı için tekliflerini kabul ettim. Bir an evvel şampiyon olup önce (A) Kategorisine, sonra da Süper Lige çıkmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş'a kırgın olmadığını kaydeden tecrübeli futbolcu, ''Sonuçta şartlar uyuşmadığı için yolumuzu ayırdık. Bundan sonra Beşiktaş'a dönmem söz konusu olamaz. Yaş olarak futbolun son sınırına geldim. Artık futbolu burada bırakırım. Bu son sözleşmem'' diye konuştu.

Etimesgut Şekerspor formasıyla basın mensuplarına poz veren Sergen, formada 5 numara yazmasıyla ilgili bir soru üzerine, ''İkinci ligde istediğiniz formayı giyemiyorsunuz. Uygun olanı giyeceğiz'' dedi. Etimesgut Şekerspor Kulübü Başkanı Hızır Demir, Sergen'in Türkiye'nin yetiştirdiği ender futbolculardan biri olduğunu ifade ederek, ''Etimesgut Şekerspor da Türk futbolunda bir çınar ağacı. Birkaç sene önce maddi olumsuzluklardan dolayı kapanma noktasına geldi. Geçen sene biz bu kulübü alarak her şeyini tamamlayıp, FIFA kriterlerine uygun hale getirdik. İkinci lige yükseldiğimiz için Sergen gibi takıma ağabeylik yapacak bir futbolcuyu transfer ettik''
şeklinde konuştu.Kategori : SPOR