MHPden tasarrufa eleştiri

MHPden tasarrufa eleştiri
MHPŞanlıurfa İl Başkanı Necdet Çakmaklı, sağlıkta tasarruf çalışmalarını sert bir dille eleştirdi.Abone ol

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa İl Başkanı Necdet Çakmaklı, sağlıkta tasarruf çalışmalarını sert bir dille eleştirdi.

Hükümetin sağlıkta tasarrufu yeniden gözden geçirmesini isteyen Çakmaklı, uygulamanın vatandaşı öl בלון קיבה איסטנבול üme terk etme manasına geldiğini iddia etti.
MHP Şanlıurfa İl Başkanı Necdet Çakmaklı, Adalet ve Kalkınma Partisi
(AK Parti) hükümetinin, çıkardığı Sosyal Güvenlik Reform Paketi ile 25 yaşını dolduran kız çocuklarının sağlık sigortası kapsamı dışında bırakılarak, kaderlerine terk edildiğini ileri sürdü. Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Çakmaklı, "Hükümet şimdi de beyin, mide, kolesterol ve kemik erimesi hastalarının ilaçlarını kesmiştir. Yüzde 50'si yoksulluk sınırının altında yaşam savaşı veren vatandaş evine ekmek götürecek parayı bulmaktazorlanırken, her geçen gün fiyatı artan ve fahiş fiyatlarla satışa sunulan ilaçları nasıl alacak? AK Parti hükümetinin bu noktada elini vicdanına koyarak düşünmesi ve bu yanlış kararından dönmesi lazımdır. Çin esareti altındaki 35 milyonluk Müslüman Uygur Türkü'ne uygulanan sağlıkta tasarrufu AK Parti Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Türk milletine reva görmüştür. Bu uygulama göz göre göre vatandaşı ölüme terk etmektir" ifadelerini ileri sürdü.Kategori : POLİTİKA