Yüzbaşıdan ilginç mail

Yüzbaşıdan ilginç mail
Yüzbaşı Murat E'nin bilgisayarından Erdoğan ve danışmanları hakkında şu bilgiler çıktı..Abone ol

Terörle Mücadele ekiplerince el konulan bilgisayarda bulunan ve "Tayyipin Danışmanları" başlıklı e-mailde Başbakan Erdoğan ve danışmanları hakkında çeşitli iddialar bulunuyor.

Murat E."nin Askeri Savcılıkta verdiği ifadesinde de anlattığı Atabeyler oluşumuna neden olduğu belirtilen e-mailde Başbakan Erdoğan"ın en yakınındaki kurmayları şöyle anlatılıyor:


"MÜCAİT ARSLAN:
Aradan yıllar geçti. (1994"te) Öldürülen Kürt işadamının bir başka yeğeni bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın danışmanı. Öyle sıradan bir danışman değil ama; 10 Aralık 2002 tarihinde, Beyaz Saray"da ABD Başkanı Bush ile AKP Genel Başkanı R.T.

Erdoğan"ın yaptığı toplantıya katılan birkaç isimden biri. Babası milletvekili. Babası bir dönem insan hakları meseleleriyle çok yakından ilgiliydi; dernek başkanıydı; fırsat buldukça da İstanbul-Ankara belediyelerinin köprü, yol ihalelerini alırdı. Ailece S-300 Mercedese biniyorlar...Danışmanın üniversite mezunu bile olmadığı söyleniyor.

Başbakan Erdoğan"ın bu danışmana özel bir sevgisi olduğu biliniyor"


"CÜNEYD ZAPSU:
Bu danışman Güneydoğu"nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi. Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan "Jin" dergisinin önde gelen ניתוח שינוי צבע עיניים טורקיה isimlerinden. Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter"in eşi. Danışmanın eniştesi öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınladı. Öldürülen bu Anter"in yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve Güneydoğu"da gezmiyor. O"nun bir ayağı hep Amerika"da. Orada da sıradan yerlere gitmiyor. Örneğin bugünlerde, Florida Tampa"da ABD Askeri Komuta Merkezi"nin bulunduğu Mac Dill Hava Üssü"ne sık sık uğradığı söyleniyor. Biliyorsunuz, ABD"nin Irak işgalini komuta ettiği 9 merkezden biri burası. TÜSİAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan'ın özellikle yurt dışındaki tüm resmi-özel görüşmelerinde bulunuyor.

Erdoğan"ın "aklının yarısı" olduğu iddia edilen bu danışman, işin tuhaf anı, daha çok Korkut Özal"a yakın.


MAĞAZA KROKİLERİNİN NEDENİ
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı"nın Danışmanı (BİM marketlerin sahibi) Kürt Teali Cemiyeti"nin Kurucu Üyesi, Kürt Hevi Cemiyeti"nin Kurucusu "Kürdistan"da Kürt"ten başka hiçbir millet yoktur" diyen Abdurrahim Zapsu"nun torunudur. Alman vatandaşı olduğu için milletvekilli adayı olmadığı belirtilen Cüneyd Zapsu AKP"nin kurucu üyesi ve "Türkiye yalnızca Türklerin değildir.. Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil.. Ata"ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.. Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak..." diyen Tayyip"in danışmanıdır.

Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet Zapsu, Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensuptu.

BİM"in de sahibi olan Cüneyt Zapsu" nun halası PKK"nın ve Apo"nun akıl hocası Musa Anter"in karısıdır. Zapsu"nun şirketlerinde, Kürt Teali Cemiyeti"nin başkan ve mensuplarının torunları yönetici olarak görev yapıyorlar. Şeyh Sait"in öcünü alıyorum, aldım... Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler" diyen, Şeyh Sait"in dava arkadaşı Abdurrahman Zapsu"nun torunu Cüneyt Zapsu icraatlarıyla da görülüyor ki, dedesinin kin ve intikam duygularını başarıyla devam ettiriyor.

AKP Genel Başkan Yarımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ise Şeyh Sait"in torunudur. BİM"den alınan her ürün hainlerin gücüne güç katmaktadır.

Komik değil mi mahvolmuşuz biz"


"ÖMER ÇELİK:
Bu danışman aslen Diyarbakırlı. Ama doğum yeri başka.

Fakat Kürt olduğunu saklamıyor. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Dil bilmiyor sayılır. Bir dönem radikal İslamcıydı. Yaşar Kaplan"ın aylık Düşünce Edebiyat dergisinde editörlük yaptı. Buradan daha ılımlı, Ali Bulaç"ın Bilgi ve Hikmet Dergisi"ne geçti. Ali Bulaç sayesinde R.T. Erdoğan ile tanıştı. Sonra Yeni şafak gazetesine geçti, köşe yazarı oldu. Bir ara Dinç Bilgin grubunda, sonra Aydın Doğan grubunda ve son olarak da Uzan grubunda çalıştı... Yoksuldu; üniversitede yurtta kalıyordu; şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor. Bekar. Kırık bir aşk hikayesi var. Yazmam ama... Meclis kulisinde dedikodu yapmayı seviyor: iki yıl önce Lale Mansur ile flört ettiğini söylüyordu, şimdi de Deniz Akkaya ile 6 ay birlikte olduğunu... Sohbetleri renkli olsa da, AKP Grubu bu danışmanı hiç sevmiyor. Öyle ki, "Grupta ikinci tezkereyi geçirmek için, Amerika"yı göklere çıkaran konuşmaya kızıp hayır oyu verdim" diyen AKP milletvekilleri var! Bu danışman-milletvekili Başbakan Erdoğan"a özellikle Ortadoğu konusunda danışmanlık yapıyor...


EGEMEN BAĞIŞ:
Babası Güneydoğu"da bir şehrin belediye başkanıydı. O ise Beyaz Saray"ın yeminli müşaviriydi. Nerden nereye... ABD vatandaşı olduğu iddia ediliyor. Ama şimdi o hem danışman hem milletvekili.

Uzatmayalım. Başbakan Erdoğan"ın tüm danışmanlarının Kürt olmaları tesadüf mü? Öyle kabul edelim! Peki hepsinin bir şekilde ABD ile yakın temas içinde olmalarını nasıl açıklayacağız? Bilmem. Ama bildiğim şudur: Ağrı Diyadin DEHAP ilçe Başkanı Mehmet Nuri Sarı"nın, Abdullah Öcalan"a "Sayın" dediği için 2 yıl 1 ay hapse mahkum edilmesinin bugün hiçbir anlamı yoktur. Türkiye, içindeki düşmanını yanlış yerlerde arıyor; biraz kafasını kaldırıp yukarıya bakması gerekiyor..."

Kaynak:MilliyetKategori : GÜNCEL