Erdoğan medyaya yüklendi

Erdoğan medyaya yüklendi
Başbakan Erdoğan Danıştay saldırısı sonrası medyada çıkan haberlere dikkat çekti.Abone ol

Son günlerde basında yer alan bazı haberlerle ilgili hatırlatmalarda bulunan Başbakan Erdoğan, bütün kurumların, hukukun tayin ettiği çerçevede görevlerini yaptıklarını ve kamu otoritesini kullandıklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısınd כמה מתיחת בטן בטורקיה a şunları söyledi:

''Hukuk dışına çıkan kişi ya da gruplara ne şekilde müeyyide uygulanacağı bellidir. Çetelerle mücadelemiz bu çerçevede sürecektir, sürmektedir. Başta yargı teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz bütünüyle, el ele, omuz omuza olmak üzere bütün kurumlarımızın görev ve sorumlulukları çerçevesinde üzerlerine düşeni yapacağı muhakkaktır.

Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. Türkiye Cumhuriyeti, bütün kurumlarıyla demokrasiye ve hukuka bağlıdır. Demokrasi ancak bu şekilde zaten varlığını ve güç kazandığını ortaya koyacaktır. Hukuk dışı oluşumların üstesinden gelmeye de ülkemiz bu noktada muktedir, bundan hiç kimsenin şüphesi olmaması gerekir.

Bu hissiyatla son zamanlarda yine bir çok asparagas haberlerle bu güzel ve olumlu zemini gölgelemeye çalışanlar da çıkabilir. Lütfen bu konularda da hassas olalım ve bu konulara da dikkatle eğilelim ve bu tür asparagas haberlere kulak asmayalım. Maalesef bunlar var ve oluyor. Bundan da rant elde etmeye çalışanlar da var, bunu da özellikle söylemek istiyorum. Bunlara prim vermeyeceğiz.''Kategori : POLİTİKA