Vekil linç girişimini onayladı

  • Ana Sayfa
  • Vekil linç girişimini onayladı
Vekil linç girişimini onayladı
AK Parti Van Milletvekili Cüneyt Karabıyık, Van'daki linç girişimine yönelik eylemleri olumlu karşıladı.Abone ol

AK Parti Van Milletvekili Cüneyt Karabıyık, Van'da bir turiste tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan zanlıların linç edilmesine yönelik girişimi olumlu karşıladığını söyledi.

Karabıyık, AK Parti TBMM Grup T oplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Van'da bir turiste tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan zanlıların linç edilmesine yönelik girişimi değerlendiren Karabıyık, "Halkımız, Van'ın bir ilçesinde yaşanan olaylara tepki gösteriyorsa, ben şahsen olumlu karşılıyorum" diye konuştu.

Karabıyık, "Yani linç girişimlerine destek mi veriyorsunuz?" sorusu üzerine, "Hayır. Linç girişimi anlamında değil. Bu bir tepkidir. Ülkemize gelen misafirlere yapılan kötü muamele, bu milletin kötü imajının yansıması anlamına gelir. Turistlerin kötü bir imajla ülkemizden ayrılmamaları anlamında söylüyorum. Aşırı tepkiler vardı ama frenlemek zordu. Halkın tepkisi kolay frenlenemez. Ülkemiz adına gösterilen bu güzel şey, dünya gündeminde de güzelliklerle anılacaktır" karşılığını verdi.

Karabıyık, "Van'da neler oluyor?" sorusu üzerine şunları söyledi: "Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Van halkı müspet insandır. Kötülükleri barındırmaz, şuurlu insanlardır. En son tepki."Kategori : POLİTİKA