Eşcinsel büyükelçinin isyanı

  • Ana Sayfa
  • Eşcinsel büyükelçinin isyanı
Eşcinsel büyükelçinin isyanı
Hollanda'nın eşcinsel Estonya Büyükelçisi, bu ülkede ırkçılık olduğu gerekçesiyle tayinini istediAbone ol

Erkek sevgilisinin sokaklarda tacize uğradığından şikayet eden Hollanda'nın Estonya Büyükelçisi, bu ülkede ''ayrımcılık ve ırkçılık olduğu'' gerekçesiyle tayinini istedi.

Hollanda Dışi שרוול קיבה מומחה מרפאה בטורקיה şleri Bakanlığı Sözcüsü Herman van Gelderen, Büyükelçi Hans Glaubitz'in kendi isteği üzerine Kanada'nın Montreal konsolosloğuna atandığını söyledi.

Glaubitz, siyah bir Kübalı olan erkek sevgilisinin sokaklarda çeşitli defalar sözlü saldırıya uğradığını belirterek dışişleri bakanlığına şikayette bulunmuştu.

Sözcü van Gelderen, Hollanda Dışişleri Bakanı Ben Bot'un Estonyalı bakanla konu hakkında görüşeceğini söyledi. Van Gelderen, Estonya hükümetinin Glaubitz ve erkek arkadaşına karşı ayrımcılık yaptığını iddia etti.

Hollanda gazetesi NRC Handelsblad, tacizin geçen sene, bir Estonya gazetesinin eşcinsel ilişkiyi haber yapması üzerine başladığını; ırkçıların diğer siyah elçilik çalışanlarını da hedef aldığını yazdı.

Gazete, Büyükelçi Glaubitz'in, Estonya toplumunun iki erkeği bir çift olarak kabul etmeye hazır olmaktan çok uzak olduğunu söylediğini de yazdı.Kategori : DÜNYA